Той определи случващото се в Ирак като "въпрос на оцеляване".
По думите му турската армия провежда учения на границата с Ирак. "Нашите военни не са границата за нищо. Ние можем да пристигнем внезапно една нощ", предупреди той.
По-рано беше съобщено, че Анкара засилва мерките по границата, а Иран пък затвори границата с Иракски Кюрдистан.
Турската армия е на границата и е готова да предприеме "необходимите мерки". Това предупреди по време на пресконференция турският президент Реджеп Ердоган във връзка с провеждания днес референдум в Иракски Кюрдистан, съобщават световните агенции, цитирани от БТА.
Ердоган разкритикува поведението на кюрдите, описвайки сепаратисткото движение като "неприемливо". Той добави, че политически, икономически, търговски мерки, както и в областта на сигурността, ще бъдат предприети в отговор на допитването.
Турският лидер обясни, че в момента се позволява само да се пътува от Турция към Ирак. Ердоган също така заплаши да спре износа на петрол от Иракски Кюрдистан.
)