Novini.bg

Турчин получи 108 г. затвор заради сексуални посегателства над момчета от Сирия

24
Турчин получи 108 г. затвор заради сексуални посегателства над момчета от Сирия
© gettyimages (архив)

Турски чистач в лагер за сирийски бежанци беше осъден на 108 години затвор заради сексуални посегателства над момчета, живеещи в него, предаде Ройтерс. Този случай показа на какви рискове са изложени децата бежанци, допълва агенцията.

Двадесет и девет годишният подсъдим не отрече повдигнатите му обвинения, но каза, че много от служителите и хората от управата на лагера са замесени в сексуални посегателства над деца. Чистачът каза, че е платил на децата по 2-5 турски лири (0,70-1,70 долара), преди да извърши посегателствата с тях в тоалетните на лагера.

Престъпленията са извършени в лагера Низип в Газиянтеп в Южна Турция. Жертвите на посегателствата са момчета на възраст между 8 и 12 години. Част от семействата на жертвите са подали оплакване и чистачът от лагера беше осъден заради посегателствата над 8 сирийски момчета. Местни медии твърдят, че семействата на други деца, станали жертви на тези престъпления, са предпочели да си мълчат, защото се страхували, че ще бъдат депортирани в Сирия.

В Турция има 2,7 милиона сирийски бежанци. Лагерът, в който са станали посегателства, живеят 14 000 души. Германският канцлер Ангела Меркел го посети през април.

Последвайте канала на

БТА
24

Свързани новини

Турчин получи 108 г. затвор заради сексуални посегателства над момчета от Сирия | Новини.бг