Лечението включва около 20 сесии всеки ден. Положителните резултати от терапията подкрепят тезата на учените, че анорексията може да се лекува чрез мозъка.
Стимулиране на части от мозъка с магнитни полета намалява симптомите на анорексията. Това показват резултатите от ново изследване на Кингс колидж в Лондон.
Около 4% от жените страдат от анорексия в някакъв момент от живота си, съобщава Дарик. Анорексията има едно от най-високите нива на смъртност сред психичните заболявания с около един на всеки петима души, които умират в резултат на заболяването. Болестта се свързва със страх от затлъстяване, изключително хранително ограничаване и опасно ниска телесно тегло.
Учените казват, че колкото по-дълго човек страда от анорексия, толкова по-трудно се лекува. В най-добрия случай между 20 и 30% от хората се възстановяват след разговори с психолог. Новите изследвания за лечението на болестта се насочват към невронните пътища. В момента се изследва потенциала на неинвазивна техника за мозъчна стимулация, която подобрява симптомите на анорексия.
)