Правителството дава по 40 лева на декар за почистен сняг и 80 лева за обезледяване. Това се вижда от договора, сключен на 28 януари между Министерски съвет и фирма "Титан София Център 1". ЗЗ,80 лв. струва и един курс на камион, който ще извозва снега и леда, пише "Труд".
Фирмата е избрана без конкурс, тъй като заложената сума в договора е 15 000 лв. Законът за обществените поръчки дава право за такива суми да се договаря пряко.
Фирмата ще има за задача да чисти 2,5 декара, които обхващат двора на правителствената служба, в който се паркират служебните мерцедеси. Трябва да се чистят и основните входове към централната сграда и паркинга.
В началото на зимата от Столична община обявиха, че ще налагат драстични глоби за непочистен сняг. Санкциите са посочени в договорите между Столичната община и изпълнителите на снегопочистването. Сумите са съобразени с терена, който трябва да бъде обработен.
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)