Двойно се увеличили лъжливите повиквания за пожари

8
Двойно се увеличили лъжливите повиквания за пожари
© Novini.bg

През тази година двойно са се увеличили лъжливите повиквания за пожари в сравнение със същия период на 2014 г., съобщи директорът на Регионалната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" комисар Владимир Кацарски, цитиран от БТА.

В областта от началото на годината са изгорели над 200 декара иглолистни гори и близо 500 дка широколистни гори при седем пожара. Около 7 хиляди декара са горели със сухи треви и храсти.

До 1 септември огнеборците са реагирали на 40 такива сигнала.

Общо излизанията на противопожарните екипи са 1052, като са гасили 166 пожара с материални - и 537 - без материални щети. По думите на Кацарски няма увеличение на възникналите пожари в сравнение с миналата година. Най-честите причини за тях са късо съединение, небрежност и техническа неизправност.

При пожари са загинали трима души, а петима са били ранени.

Последвайте канала на

Novini.bg
8

Свързани новини

Двойно се увеличили лъжливите повиквания за пожари | Новини.бг