Обещанията на ред правителства от 2007 г. насам за привличане на млади кадри към професията се оказват напразни, подчертава изданието.
Учителите до 34 г. , вместо да се увеличават, са намалели с една трета за 6 г. и от 15% през 2007 миналата година вече са 9,9 на сто. Жените са се увеличили за същия период от 84,4 на 86,3%.
Най-бързо се увеличава делът на възрастните педагози - тези над 55 г. От 16,8% той е скочил на 29,3% миналата година.
В резултат на тези процеси кадрите "в разцвета на силите си" - на възраст 35-54 г. са се стопили с повече от 10 000 души за 6 години.
Негативните тенденции в системата на средното образование се задълбочават, показват анализите в стратегията за развитие на кадрите, приета от правителството, пише в. "Сега".
)