Президентът Перес се поинтересува от състоянието на българското земеделие. Министър-председателят Орешарски отбеляза, че наред с туризма, относителният дял на земеделието е най – голям и опитът на Израел в това отношение ще бъде много ценен. Г-н Орешарски благодари за отношението, което е срещнал по време на цялото си посещение в Израел. „В малко държави човек може да не се чувства гост. Тук срещнах симпатия на всеки ъгъл“, подчерта министър-председателят Орешарски. „България спаси много човешки животи на евреи и даде възможност на много евреи да дойдат в Израел“, отбеляза президентът на Израел Шимон Перес. „Това, което научихме е, че най- голямото богатство са хората, истинската валута е знанието, а не парите“, отбеляза Перес. Той с удовлетворение отбеляза, че България и Израел имат споразумения за съвместни дейности в научната сфера. „Ще бъде голямо удоволствие за нас да развиваме отношенията между България и Израел. За нас това е въпрос не само на бизнес, но и на приятелство“, заяви Перес.