ГЕРБ стана символ на "калинките" във властта. Това заяви на пресконференция депутатът от БСП Красимир Янков. Той каза, че и след падането им от власт те "продължават да източват държавата".
Социалистите призовават прокуратурата за бързи действия. Според тях фактите сочат умишлено забавяне на смени на шефове във ВиК сектора. От БСП заявиха, че с това се цели замитане на следи, както и продължаване на източването на държавни фирми.
"Фирми, собственост на тъста на Цветан Цветанов - Васил Георгиев, извършват търговски действия във ВиК сектора. Предметът им на дейност е свързан с техническо обслужване на катодна защита и авариен ремонт. Приходите им за последните пет години са близо 700 000 лв. Припомням, че семейството на тъста на г-н Цветанов бе обявено като източник на доходите за прословутите апартаменти. Тези факти трябва да бъдат взети предвид за нова проверка на имуществото на г-н Цветан Цветанов", посочи Янков.
Той добави, че съпругата на новия кмет на Варна Иван Портних (ГЕРБ), участва в управата на няколко дружества. "Бащата на Велислава Портних е бил общински съветник и по същото време (бел. ред. - последните пет години) фирми на дъщеря му са получили обществени поръчки за над 1 млн. лв.", съобщи Антон Кутев.
"Очевидно е, че от ГЕРБ достатъчно дълго се прави опит за източване на държавни фирми. Това трябва да бъде спряно веднъж-завинаги. Падането им от власт не е достатъчно. Трябва да им бъде отнет и достъпът до лостовете на икономическата власт", добави Антон Кутев.
)