Лукан Луканов, председател на Съюз "Произведено в България", не очаква през 2013-а да се решат проблемите на малкия и средния бизнес у нас.
Докато не се създадат подходящи условия да работи малкият и среден бизнес, не можем да мислим за намаление на безработицата и увеличение на доходите, заяви той пред БНР. Не можем да кажем, че всичко е привнесено от кризата. Има си наши, вътрешни проблеми, които не очаквам да се променят през 2013-а. Промените се диктуват със Закона за държавния бюджет, който беше приет, допълни той.
Може би забелязвате, че този бизнес стана "дъвка" в устата на политиците. Всички говорят, но нищо не правят. Големият проблем на нашата родина е, че производството ни спира. Няма начин една нация да стане по-богата, ако не произвежда, каза Луканов. Той обяви, че ще бъдат предложени на политиците десет мерки, които трябва да се предприемат, за да може ситуацията да се промени към добро.
Като членове на ЕС трябва да четем внимателно документите, които идват от там. Те приеха един документ още когато започваше кризата. В него има мерки, които трябва да се вземат за малкия и среден бизнес. 10-те мерки са насочени към финансирането, административното обслужване, дава се право на националното законодателство да облекчи процедурата за ДДС, обясни Лукан Луканов.
)