Смятам, че следващата ни среща с Тръмп ще бъде за отпадането на визите. Първо, защото това се случи вече с Полша и второ, защото България се разглежда като много праволинейна държава, която спазва същите демократични ценности като САЩ. Това сподели пред медии министър-председателят Бойко Борисов след срещата си с американския държавен глава Доналд Тръмп в Белия дом.
Той призна, че не се е чувствал развълнуван от срещата, защото и преди е гостувал в Белия дом.
,,Убеден съм, че визите ще паднат. Отпадането на визовия режим с Канада е ярък пример, че не създаваме никакви проблеми. Ако Тръмп направи този жест, той ще остане в сърцата на много българи. Самият той ми заяви, че ще работи много активно в тази посока'', разкри още Борисов.
Министър-председтелят заяви, че България и САЩ са подписали стратегически договори за сътрудничество.
,,Не с всеки се подписва такъв договор", коментира той.
,,Мисля, че Тръмп ще дойде в България. Остана със страхотно впечатление от изгледите на нашите голф игрища", посочи още Борисов.
,,На срещата потвърдихме, че България се разглежда като стратегически газов хъб най-вече заради Балкански поток, заради интерконектора с Гърция... така че направих необходимото и защитих енергийния интерес на България'', добави премиерът и уточни, че още тази седмица у нас ще пристигнат ядрени експерти от САЩ, които да видят и проучат реакторите за АЕЦ "Белене'' и тези на АЕЦ ''Козлодуй''.
,,Ф-16 са най-добрите самолети. Освен това всички гледахте официалната церемония по посрещането ни на летището. Знаете ли, идваше ми да се разплача'', каза още Борисов, след което допълни, че сигурността в Черно море е изцяло гарантирана.
На въпрос каква е разликата между предишния президент Барак Обама и сегашния, Борисов изтъкна, че Доналд Тръмп е много твърд и защитава своите интереси.
,,Аз обаче също бях доста твърд и защитих интересите на България'', категоричен бе министър-председателят.
На запитване на руски журналист защо България предпочита американски самолети пред руски Борисов отговори, че България е членка на ЕС и НАТО и самолетите ни трябва да са съвместими с изискванията на Алианса.