Армейски подразделения на НАТО проведоха учения в Румъния. Целта на маневрите бе отработване на отговор на евентуална руска агресия срещу членката на Северноатлантическия пакт, написа московският в. "Комерсант".
"Според сценария в Украйна е започнала война и Пактът е изпратил войници и офицери, които да отговорят на руска атака срещу Румъния, извършена от украинска територия", допълни медията.
"В маневрите участваха около 4000 войници и офицери на НАТО и приблизително 400 единици бойна и друга техника", посочи още вестникът.
"Според представител на НАТО ученията са преминали успешно. Основните задачи са изпълнени. Готовността на подразделенията да отговорят на външна заплаха е на много високо ниво", заяви говорителят на Пакта, цитиран от "Комерсант".