Водеща тема за британските издания продължава да бъде кончината на Маргарет Тачър.
Редом с анализите за наследството, оставено от Желязната лейди, пораждащо противоречиви коментари, изданията съсредоточават вниманието си върху предстоящото погребение, насрочено за 17 април. Погребението, което няма да е държавно, но ще бъде с военни почести и на което ще присъства кралица Елизабет Втора, е известно с кодовото име Операция True Blue. Преводът на името на операцията е двоен, освен Истинска тъга, буквалният превод Истинско синьо напомня за сините костюми, които Тачър обичаше да носи на важни преговори, посочва в. "Дейли телеграф". Синьото е и цветът на британските тори. За успеха на операцията се грижи специален комитет, който ще се среща всеки ден. Първото му заседание беше вчера, последното ще бъде идната сряда, в деня на погребението. В комитета са включени полицията, разузнаването, органите, отговарящи за националната сигурност, представителите на Англиканската църква, на парламента, на министерствата, на Бъкингамския палат и на тръста, който управлява наследството на Тачър. Вестникът посочва, че за първи път кралицата ще уважи погребение на премиер след това на Уинстън Чърчил през 1965 г.
Великобритания е обхваната от разделение, че погребението на Тачър може да стане повод за протести и нападения. Полицията вече следи социалните медии, форумите в интернет и мрежите за съобщения на Блекбъри за евентуално договаряне на протести, посочва в. "Индипендънт", който допълва, че подготовката за погребението е започнала още преди 4 години. Тогава комитетът, който се грижи за организацията му, се е събрал за първи път. На това заседание той е бил председателстван от сър Малкъм Рос, организирал погребението на принцеса Даяна и на кралицата майка. Той е бивш началник на персонала на Елизабет Втора.
Според "Гардиън" заплахите за сигурността по време на погребението идват от дисиденти от ИРА или от леви групировки. Като илюстрация, че Тачър поражда полемика и след смъртта си вестникът посочва случая с коментара на певицата от Спайс гърлс Гери Халиуел. В Туитър тя написа, че Тачър е била първата "спайска" във Великобритания. Веднага този коментар породи вълна от негативни писания и Туитър трябваше да го изтрие.