Индийски лекар прави фабрика за бебета

share

Първата в света фабрика за бебета ще заработи в Индия под ръководството на лекар с доста противоречива репутация. В комплекса ще има клиника с родилно отделение за бедни жени, износващи чуждите бебета срещу 8000 долара.

Стотици бедни жени, които искат да си осигурят прехрана и подслон, ще могат да станат сурогатни майки и да живеят в комплекса, който в момента е в процес на строителство и трябва да бъде отворен догодина. Той ще разполага клиника с родилно отделение, магазини, етаж със стаи за жените, износващи плода, хотелска част с апартаменти за клиентите, които се очаква да са предимно западняци, пише "Новинар".

Желаещите да станат родители бездетни двойки трябва да изпратят яйцеклетки и/или сперма по куриер до болницата, където се избира подходяща майка, която да износи плода, и се извършват процедурите по оплождане. Услугата струва 28 хиляди долара за кандидат-родителите. От тези пари 8 хиляди се плащат на сурогатната майка, а останалите остават за лекарката Найна Пател, която стои зад идеята. Жените, които износват близнаци, пък ще получат още 2 хиляди долара отгоре.

По време на бременността те посещават храмове за молитви, а докторката им осигурява и лекции със съвети как да използват парите от поръчковата бременност.

Когато детето се роди, западните клиенти трябва да дойдат в Индия, за да вземат бебето си.

Доктор Пател вече има подобна незаконна клиника в отдалечена селска област, където в една-единствена къща има настанени над сто бременни. По този начин тя вече е „произвела” над 600 бебета за богати бездетни двойки.

Заради работата си Пател вече на няколко пъти е получавала смъртни заплахи заради експлоатация на бедни. Въпреки това тя не смята да се отказва от печелившата си дейност, твърдейки, че по този начин помага на много жени – и на бедни, и на бездетни.

Водещи новини

Още новини