Няколко пъти повдигнах въпроса какъв е предметът на обсъждане. За предоставяне на стопанисването на друго лице – нещо, което ние, нито който и да било състав на ВСС е правил, когато и да било. Това каза членът на Съдийската колегия на ВСС Атанаска Дишева по време на заседание на Пленума на ВСС.
,,Не разбрах с какво твърдим ние или вносителите на предложенията, че договорът, който е сключен от Върховния касационен съд, се отклонява от образеца на подобен договор, който ние сме гласували с решението от 8 февруари 2018 година по отношение на използването на съдебните сгради, които представляват културна ценност. С какво този договор се отличава от образеца, който сме задали? Виждам, че ние в този състав сме предвидили само по две точки права на съответния съд и те са да получи цената, регламентирани са в чл. 3 от образеца. Органът на съдебната власт има право да получи уговорената цена, съгласно условията на този договор и не носи отговорност за имуществото на филмово дружество, съответно органът на съдебна власт има право след изтичането на срока на договора да получи обекта в състоянието, в което е бил, преди подписването на договора. Затова питам с какво сключеният договор се отличава от нашия образец?'', попита тя.
Дишева призна, че не схваща посланията, каквито се твърди, че клипът на Алек Сандър, заснет в Съдебната палата, излъчва.
,,По-същественото е имаме ли ние готовност и правомощия да обсъждаме художествените стойности на този видеоклип? Не видях в него позоваване на символи на съдебната власт. Несъмнено сградата на ВКС - Съдебната палата, представлява символ на съдебната власт. В клипа обаче видях кадри от фоайе в тази сграда и в изявленията на продуцента на филма, ако не бъркам, той е твърдял, че целта е била да се пресъздаде банка, а не Съдебна палата. Представянето е на сграда, която наподобява сграда на банка", коментира тя.