Грозните нападки и обвинения в края на мандата на настоящият ВСС не стихват. Повод за това отново са възнагражденията, които ще получат магистратите във формата на обезщетения след изтичане на мандата на върховните магистрати.
„Закона за съдебната власт предоставя това право на обезщетение. Соня Найденова е получила 18 заплати, а сега парадира, че се отказва от обезщетенията. Когато тя беше представляваща на ВСС получаваше 35% по-висока заплата от останалите членове на ВСС“, разкри той
„Решението тогава беше правилно и законосъобразно. Нека тогава се откаже и от тези пари. Нека да върне командировъчните, които получи. Това е популистко поведение. Заедно с поведението на Калин Калпакчиев то е насочено към дискредитиране на съдебната система. Ако г-жа Найденова се пенсионира на коя база ще получи своето обезщетение? Нали това е незаконно? Виждате ли популизма“, подчерта Узунов.
„Във ВСС не сме й виждали очите, освен това обикаляше света в командировки, повече от необходимото. Моето възнаграждение е около 7000 заплата. Имам 24 г. стаж в системата. Не се притеснявам да си получа полагащото ми се и не се притеснявам. Законът ми го позволява“, категоричен беше Узунов.
"Върнете тези 35%, г-жо Найденова", призова я той. Димитър Узунов добави, че той не е ходил в чужбина на издръжката на фондация. „Аз издържам семейството си сам. Линията й на поведение е да прави внушения“.
На финала Узунов направи равносметка на изминалия мандат. Според него той е бил тежък. „Вижда се, че интересите към ВСС са огромни. Ние като хора като върха в съдебната власт трябва да са независими, да получават достатъчни възнаграждения, за да не бъдат корумпирани. При всички положения възнаграждението е една от предпоставките членът на ВСС да е независим. Аз също се чувствах така“.
Димитър Узунов каза още, че реформата ще се случи тогава, когато ВСС бъде овладян.