Продължава тенденцията политическите процеси в България да се диктуват от парадокси. Един протест би трябвало логично да ражда голяма подкрепа към промяна, всеки протест би трябвало да събира силна енергия основно срещу управлението или онези, които са на власт в момента. Това смята политологът доц. Татяна Буруджиева.
"Българският протест ражда две неща: едното е отказ да вдигне вълна, която да промени това управление. Този отказ се изразява във факта, че нямаме повишаване на избирателната активност, тоест в нежеланието на хората да участват в избори, чрез които да променят системата или онова, което те не харесват", каза тя пред БНР.
"Едно е да излезеш емоционално на улицата срещу властта – в смисъл: не ми харесват нещата, друго - да осъзнаеш, че единственият начин да промениш нещата е на практика да участваш в механизмите на политиката. Един от механизмите е създаване на партия, другият – участие в избори. Българският протест изрази тази дилема, която не работи в полза на протеста и на промяната", коментира още Буруджиева,
Тя е убедена, че улицата може да контролира, но не може да управлява. И отправи критика към действията на Отровното трио. По думите й то се е опитало да изгради пропъст между хората и институциите.