Лидерът на "Воля" Веселин Марешки, който е и зам.-председател на парламента, настоя в декларация българският народ да не се поддава повече на провокации.
Той обърна внимание на протестите и в отговор на декларацията на БСП изтъкна, че и те, както управляващите, също имат вина за недоволството. "Уважаеми колеги, вие в кой свят живеете, не виждате ли какво пише по протестите - ние не харесваме ГЕРБ, но не искаме и БСП", посочи лидерът на "Воля".
Марешки каза още, че протестиращите искали, освен оставка на правителството, и оставката на президента Румен Радев. "Кой струпа барута? Голяма част от барута сте го струпали и вие, когато пенсиите бяха три долара, когато не направихте институциите, че необратимо те сега да работят в интерес на гражданите", категоричен бе Марешки.
По думите му, когато от "Воля" са повели борбата с картелите, които от БСП са създали, президентът Радев четири години дума не е обелил за това справедливи ли са цените на горивата.
Най-голямата част от българския народ, тези които протестират, са най-слабо представени в парламента с най-малката политическа сила "Воля". Това е големият проблем в България, че тези които протестират, не са представени в българския парламент, каза още лидерът на "Воля".
"Затова се обърнах към българския народ, да не се поддава повече на провокации. Изборите ще бъдат само след няколко месеца, да мислят добре с главите си, да не вярват на новите лъжи", каза той. Марешки призова към масово гласуване на следващите избори.
Ние сме силно притеснени и ще помолим ръководството на Народното събрание да осигури повече места за независими депутати отзад, защото ако излязат още СРС-та, съм притеснен, че парламентарната група на БСП може да олекне до към 30-тина човека, коментира Марешки по отношение на Васил Божков и оповестените вчера от прокуратурата разговори с депутата от "БСП за България" Александър Паунов.
Парламентът гласува прекратяването на пълномощията на депутата Андон Дончев от ПГ "Воля - българските родолюбци".
В отрицателен вот независимият народен представител Павел Шопов от "Атака" заяви, че е гласувал против, защото парламентаризмът губи, когато такива хора си отиват. Той го направи неочаквано, направи го като един човек с много високо чувство за дълг и на лоялност, коментира Шопов.