"БСП за България" внесла 17 законопроекта, депутатите й се изказали над 700 пъти

Пресцентър БСП
share

"БСП за България" отчете много активна, динамична, отговорна, и в изпълнение на предизборната си програма, работа през настоящата пленарна сесия. Оценката даде председателят на групата Корнелия Нинова и благодари на депутатите от левицата.

През тази сесия "БСП за България" е внесла 17 законопроекта за 41 заседания, задала е 335 въпроса и питания, предизвикала е пет разисквания по актуални теми и е предложила създаването на три временни комисии - за НДК, за неизплатените заплати на работниците и за урана във водата на Хасково, отчетоха от групата. Депутатите от левицата са се изказали над 700 пъти.

"В тази сесия най-важното за нас беше да очертаем алтернативата на управлението на ГЕРБ и "Обединени патриоти", коментира Корнелия Нинова. Тя отбеляза, че са внесли законопроекти по социални въпроси, за доходите, правата на работници. Много важна част от нашата работа беше политиката по отношение на образованието, борбата срещу монополите и за защита на българското производство, добави Нинова.

Законопроектите ни се бавеха и неглижираха нарочно, но все пак са на масата, коментира заместник-председателят на ПГ на "БСП за България" Крум Зарков. Пет от внесените от левицата законопроекти са били отхвърлени, два - обединени с други, а седем - в процес на разглеждане. От септември социалистите започват работа по изготвянето на алтернативен бюджет.

Заместник-председателят на групата Антон Кутев отчете, че "БСП за България" има три пъти повече отговорени въпроси отколкото всички парламентарни групи взети заедно.

В отговор на въпрос относно предстоящия избор на членове на Висшия съдебен съвет, лидерът на БСП Корнелия Нинова посочи, че са против квотните разпределение по политически сили. Тя отбеляза, че са внесли цели шест кандидатури за членове на ВСС. Другите парламентарни групи очевидно се движат на квотен принцип, добави тя.

Попитана за евентуален вот на недоверие към правителството, лидерът на БСП каза, че все още не са обсъждали вот на недоверие нито в политическите органи на партията, нито в парламентарната група. Борисов да си поиска вот на доверие от коалиционните партньори след като днес го бламираха за Комисията за финансов надзор, коментира Нинова.

Водещи новини

Още новини