Всеки иска реформи, но когато се стартират, се отдръпва. Това е едно тупане на топката. По-важно е до какви резултати ще доведе тя. Това каза Емил Димитров-Ревизоро, депутат от ПФ, в сутрешния блок на БТВ.
Явно съдебната система не работи, но и от предложенията не е ясно какъв ще е крайният резултат, на този етап гадаем.
Според Ревизоро първите шест месеца са крайният срок, в който правителството да направи реформите, след това то просто удържа властта.
Ексшефът на Митниците посочи, че за развитието на агенцията има много идеи, но те са празни откъм приходи. "Ние ще направим всичко, за да им помогнем. Моята програма е първо да направим оградата по границата. Надяваме са тази седмица този въпрос да бъде решен. Старото правителство направи ограда от 4 км. за 10 милиона лева. Ние всеки месец даваме по 2 млн. лева за охрана, която може да се разположи във вътрешността на страната, за да пази от битовата престъпност. Колкото и да струва ще е нищо в сравнение с ползите, които ще имаме от нея", отбеляза Димитров.
По думите му в момента командироването на 700 полицаи по границата струва по 2 млн. лева месечно, а в същото време няма никаква гаранция, че у нас няма да се появят още хиляди търсещи чужденци.
Народният представител обясни, че армията ще помогне за изграждането на съоръжението по начина, по който го в правила до момента – с изграждане на пътища, просеки и подобни. Димитров подчерта, че изпитва „огромно уважение” към свършеното от предишния военен министър Ангел Найденов, построил първата част от оградата.
Във връзка с информацията, че служители на реда са разследвани за каналджийство, Димитров беше лаконичен: „Всеки пети чужденец е нелегално влязъл и не е дошъл с космически кораб” – без значение дали някой му е помогнал, или не.
Според емил Димитров балонът КТБ се пукна. "Вие не знаете какво се случва там. Единствено Банковият надзор е бил наясно, но те са били надзорен чадър на КТБ. БНБ до този момент не са поели никаква отговорност. В момента 3 млрд. лева дава държавата, стотици хора изгоряха с парите си, защото държавата не е упражнявала надзор. Трябва да се поиска оставката на надзора, на отговорните в БНБ, вместо това те са глобени само с 20 000 лева. Трябва да разберем какво се е случвало 20 години с парите на хората, как те са управлявани, категоричен е Ревизоро.