Народното събрание на първо място трябва да покаже, че може да работи, и то го прави. Това заяви в ефира на радио К2 народният представител от КБ Филип Попов попитан за работата на НС и докога може да издържи то, предвид протестите.
Той допълни, че само в рамките на половин месец са били приети редица закони, които имат социална насоченост и отговарят на обществените очаквания за връщането на държавата на хората. „Народното събрание е фундаментът на парламентарната република и то трябва да работи.Протестиращите имат своите искания и очаквания, но те не представляват цялото общество. Цялото общество е много по-голямо и то също има своите очаквания. Парламентът никога не е бил по-прозрачен, работи се с представителите на гражданското общество”, каза още Попов. По темата с продължаващите протести, той допълни, че част от партиите, които не са успели да влязат в Народното събрание, също търсят своя реваншизъм чрез протестиращите.
На въпрос относно законите, върху които се работи в момента и които от някои се определят като реваншистки, той отрече те да имат общо с реваншизма, а става дума за деконцентрация на властта. „Твърде много власт е била концентрирана в ръцете на бившия вътрешен министър. Именно това наложи и бързите промени в тази сфера на законодателството”, допълни народният представител. Относно критиките и препоръките на посланиците на Франция и Германия социалистът заяви, че те са отправени към начина на управление на държавата ни в годините назад. „Не може едно правителство, което е на един или два месеца, да бъде критикувано. Управляващите работят спрямо препоръките на ЕК, единственото им разминаване е в замразяването на възрастта и стажа за пенсиониране”, категоричен бе депутатът. Част от партиите, които не са успели да влязат в Народното събрание, също търсят своя реваншизъм чрез протестиращите
На въпрос как ще бъде намерена пресечната точка между протестиращите и политиците Филип Попов отговори, че в никакъв случай не иска да разделя хората на протестиращи и управляващи и, че всички са граждани на република България. „Всички имат интерес страната ни да върви напред. Вижда се, че Народното събрание твори закони, в интерес на гражданите, и това е пресечната точка. Тук има отговорност и най – голямата парламентарна група, тази на ГЕРБ, ако те твърдят, че са конструктивна опозиция, да заповядат в Народното събрание, там се защитават интересите на избирателите”, каза още Попов.