Християнството е стъпило върху политеистичните религии. За няма и две хиляди години е направило каквото може. Сега е време да отстъпи мястото си на някоя по-прогресивна религия. И тази религия вече е тук!
Парите са бог, а търговията е техен пророк.
Първото, което е необходимо е да повярвате в парите. Научете се да се молите на парите. Четете книги за парите. Обичайте парите повече от ближния си, защото ближния си е ближен, а парите-пари.
Религията на парите мачка наред. Превзе Рождество, превзе и Великден. Остават разни по-малки празници, но войната вече е спечелена. Не тъжете! Така става със старите религии. Една след друга отиват в коша за боклук.
Живеем в модерна ера. Кой се нуждае от бог, роден в обор? Това ще да е някакъв беден и несретен бог щом не може да се погрижи за себе си. Къде му е двореца, къде са му силиконовите курви, колите и парите щом е толкова важен? Нали?
За новата религия не е важно да си вярващ. Религията на парите не го изисква. Достатъчно е да си успешен. Как, защо и колко, е отделна тема.
Може да си идиот, но ако си успешен идиот всичко е наред.
А да си успешен означава само едно – да имаш пари. В този ред на мисли Сократ е бил един доста неуспешен философ. Да не говорим за Диоген. Но нека се върнем в комерсиалната ни действителност.
Днес имаме редица нови религиозни празници. Разпръснати са в календара почти на случаен принцип. Да, ама не! Разпръснати са нарочно от маркетолозите – новите свещеници на паричната религия. Старателно е преценено къде и кога човек може да бъде най-парично и религиозно настроен.
Намаленията са нещо като старите недели. Прави, каквото правиш през седмицата, но на намаление търчи да пазаруваш.
По-големия празник е черния петък – Той набира такава мощ, че от един ден вече се разпростира на цял календарен месец. Не три дни! Месец!
Следва пресветата божествена четворка – Голямото пролетно, лятно, есенно и зимно намаление. Тези празници винаги идват в момент, когато новият вярващ е омърлушен и имат за цел да го развеселят като хрисим потребител.
Светата Промоция. Празнува се всеки път, когато висшесвещениците на новата религия преценят че имат нужда от жар в
Та това е религията на парите.
Храмовете са изместени от банките.
В тях не се пали свещ, но се оставят пари за обслужване. Колко ефикасно.
Само най-вярващите се докосват до светия кредита.
Купувай на кредит, живей на кредит, обичай на кредит. Обичаш сега и после десет години връщаш на равни месечни вноски.
Пък и вече не носим икони със светци. Носим малки пластмасови карти и те за нас са всичко.
Това е.