Граждани поискаха и тази вечер оставката на правителството и на главния прокурор. Хората отбелязаха, че протести срещу правителството има от средата на миналата година и вече се правят 200 дни.
В организацията на протеста участват различни неправителствени организации и политически субекти, както и граждани от няколко градове и райони на България. За известно време пред сградата на Министерския съвет възникна напрежение между демонстрантите, които искаха да влязат в сградата на правителството, и полицията, но сериозни сблъсъци нямаше.
Снимка: Булфото
Протести имаше и пред Съдебната палата, като за известно време беше спряно движението в центъра на столицата.
Отец Дионисий се изказа критично за позицията на медиите към протестните митинги и призова те да продължат до деня на изборите за Народно събрание - 4 април. Той изрази съмнение в истинността на списъците на служба "ГРАО", на ЦИК и на МВР за броя гражданите, имащи право на глас, предаде БТА.
Отец Дионисий поиска и оставката на изпълнителния директор на "Информационно обслужване" Михаил Константинов. Искаме честни, демократични избори, които да не се организират от партия ГЕРБ, защото управляващите ги манипулират, каза отеца. Той допълни, че през ноември трябва да има извънредни парламентарни избори, които да се направят заедно с изборите за президент, и издигна лозунга "Гласувай, а не пасувай!"
С призив за оставка излезе и Ренета Инджова, бивш служебен премиер на България в средата на 90-те години. "Поздравявам българския народ, че излъчи своите герои през тези 200 дни на протести. Имаме единствена задача - "Борисов - долу". Ако той прави изборите, ще ги нареди, и затова до последния ден - оставка и достойна присъда", заяви Ренета Инджова.
Ние нямаме справедлив съд и социална защита - ние не сме граждани, ние сме роби, каза още Ренета Инджова. Тя се изказа критично към бизнеса, който не се включва в протестите, защото очаква помощи от премиера.
Снимка: Булфото