Възпоменателна проява "Поклон, Апостоле" бе организирана днес пред паметника на Левски в Силистра по случай сто четирийсет и седмата годишнина от гибелта на великия българин.
Да се поклонят пред паметта на Апостола дойдоха местни ръководители, граждани, представители на инситуции, политически партии и коалиции, граждански сдружения, обществени организации, представителни групи от силистренските училища и клубовете "Млади възрожденци".
На почетна стража пред паметника на Левски застанаха ученици от клуб "Млади възрожденци" - "Таньо Войвода" от средно училище "Никола Вапцаров" с ръководител Лиляна Николова.
В словото си кметът на Силистра Юлиян Найденов нарече Левски "най-емблематичната фигура в българската история, защото името му е знаме на Свободата". Слово произнесе и заместник-ректорът на Софийския университет "Св.Климент Охридски" и заместник-председател на Общобългарския комитет "Васил Левски" доц.Георги Вълчев.
Той обърна внимание, че Левски ни е завещал една проста истина - че за да живеем достойно, трябва да се борим за своята свобода.
Бяха поднесени венци и цветя. Представена бе и художествена програма.
В биографията на Левски има страници и от Крайдунавска Добруджа. Като знаменосец в четата на Панайот Хитов през 1867 година той преминава Дунав и слиза на българския бряг край тутраканското село Пожарево.
В "Силистренски алманах" на Никола Маринополски, издаден през 1899 година в печатницата на Димитър Иванов в Силистра, има бележка, че Левски пребивава 4 дни в Силистра и дори е нает за учител и църковен певец. Прехвърлен е в Румъния с лодка от силистренското село Ветрен, където паметна плоча напомня за това събитие.