Старозагорка, осиновена като 14-дневно бебе, откри истинската си майка 44 години по-късно.
Ивелина Петкова, която е сред администраторите на Фейсбук страницата „Къде си“, превърнала се в своеобразен национален регистър на осиновените, желаещи да открият предците си, започнала да търси родителката си преди 22 години. Едва наскоро попаднала на следите й, като първо намерила леля си. Оказало се, че биологичната й майка я е заченала едва 17-годишна, когато била ученичка в Чирпан. До раждането тя прикривала бременността си като се пристягала с кола, за да не й личи. Дори след раждането скрила истината и на най-близките си само споделила, че е станала майка на момче. Самото раждане пък, според думите й, станало в някакви руини край град Раковски, пише "Монитор".
Времето разпиляло родствениците на Ивелина из цялата страна. Част от тях намерила в пловдивското село Тюркмен, на други следите водели към село Капитан Андреево, а биологичната майка се омъжила и заживяла в ботевградското село Врачеш. След дълги митарства Ивелина успяла да се чуе, макар и само по телефона, с майка си. За нейна изненада след първоначално радушния прием и уговорка да се видят „на живо“ биологичната родителка спряла да отговаря на позвъняванията.
Петкова не губи надежда някой ден да попадне на следите и на истинския си баща, за който знае само, че може би се е казвал Николай и е роден между 1947-1950 година и е от Свиленградско. „Цял живот съм мечтала да имам братя и сестри. Надявала съм се, след като още в детството ми казаха, че съм осиновена, да открия биологичните си родители и да се запозная с тях. Миналото си е минало, всеки допуска грешки. В себе си отдавна съм им простила, че са ме изоставили...“, разказва жената.
Тя споделила на няколко пъти историята си с надеждата, че разказът й ще накара законодателят да направи промени в нормативната база, за да може хиляди с нейната съдба да получат легална възможност да намерят биологичните си родители. По данни на групата „Къде си“, 8680 са хората, които под една или друга форма са харесали дейността й във Фейсбук. Над 150 са родените през периода 1970-1980 г. мъже и жени, които са представили там снимките и кратките си истории.