Случаят е тежък, защото се касае за малко дете. Странно е, че в хода на издирването не са намерени никакви улики. В такъв момент излизат стотици версии, които объркват издирването. Много важно е да има човек, който да планира, да ръководи. Трябваше да се направи един оперативен щаб – да се разделят регионите на квадрати, да се види групите с какъв състав да бъде, да се водят доклади. Това заяви бившият директор на Националната полиция ген. Васил Василев в предаването „Денят на живо“ по Нова нюз.
„Аз се чудя едно - защо бащата беше допускан до издирвателната работа. Ако той е евентуален извършител, ще бъде наясно с разследването. Трябваше да го изолират. Това, че бе допуснат, за мен е грешка. Той е потърпевшо лице. С него трябва да работят психолози, следователи и полицаи, за да извлекат всичко което той знае“, обясни той.
„Вчера излезе една информация за майката, която правила опит да изведе детето с фалшив паспорт. Това са данни, които могат да поведат разследването в друга посока. Тя го е изоставила заради здравословното му състояние. След години, може майчинското чувство у нея да се е пробудило и тя да е искала да си го върне чрез други хора“, допуска ген. Василев.
„За мен не трябва да се прекратява търсенето на детето. Трябва да се създадат оперативни групи, които да продължат издирването в цялата страна“, призова той.
„Натрупалите се престъпления от последните дни показват, че липсва държавата. Това демотивира състава, не се работи, претупват се някои неща – това създава впечатление, че има бум на престъпността. Когато едно престъпление не се разкрие, обществото недоволства. Обирът, който стана вчера е изключително показателен. Тези хора са рядко дръзки. Те са използвали слабостите на охраната“, изтъкна бившият директор на Националната полиция.
„Всеки полицай, когато идва на работа, той трябва да минава през дрегер. Първо е съзнанието на полица, че той е на работа и не може да употребява алкохол, наркотици и т.н.“, каза още ген. Васил Василев