Даниел Лорер: Опонентите на ПП ги е страх, че най-после създадохме истинска диверсификация

share

"Не само, че не се притесняваме от проверката в "Булгаргаз", но и се радваме, че служебният министър иска да влезе в активна роля, защото освен тези сигнали, които се разследват сега, там има още сигнали за миналото на енергийния бизнес у нас, които следва да бъдат разследвани също", изтъкна Даниел Лорер от "Продължаваме промяната" в "Денят ON AIR".

Според него темата с посредниците се преекспонира за политически цели и се злоупотребява с начина, по който работи пазарът. Той подчерта, че опонентите на "Продължаваме промяната" ги е страх, че най-после е създадена истинска диверсификация на газа в България. 

"Диверсификацията на газа в България е основна политика у нас, която беше неглижирана в продължение на десетилетия. Ние си говорихме за нея, но използвахме газ само от един източник. Трябва да имаме повече различни източници. Трябва да видим всяко правителство да работи много активно за това никога да не зависим само от един доставчик на газ", каза още Лорер пред Bulgaria ON AIR.

ДАНС влезе в "Булгаргаз" и Министерството на енергетиката

По думите му това, че "Газпром" продава най-евтиния газ, е илюзия, която в момента се лансира, тъй като трябва да бъдат обяснени отношенията с "Газпром", които не са спазвали договора си. Гостът заяви, че газ ще има независимо каква е цената, с която България ще го внася. 

"Когато служебният кабинет влезе в управлението, хазната беше оставена с милиард и половина излишък. Това беше работата, която започнахме. През тези 6 месеца ние дадохме обещания на всички избиратели, че ще се борим у нас да няма кражби. Резултатът от това управление беше милиард и половина излишък. Къде се отишли те, вече е въпрос към служебното правителство. Създаването на страхове у хората е начин е да се създаде впечатление, че догодина ще има проблеми с бюджета. Насажда се излишен страх сред хората. Отговорът е, че ще има газ и ще има пари", коментира бившият министър.

Той смята, че България е оставена в последното десетилетие, въпреки присъединяването към ЕС, да бъде най-бедната страна в този съюз. Лорер коментира, че за 6 месеца са започнали някакви промени, но трябва да си довършат работата. 

Водещи новини

Още новини