„Опитът ми ще послужи като инструмент за успешното привличане на още средства за регионално развитие и по-добро позициониране на страната ни сред останалите европейски държави“, каза днес кандидатът за евродепутат от листата на ГЕРБ и СДС за изборите за Европейски парламент Лиляна Павлова. Тя провери напредъка по строително ремонтните дейности по улиците „Баба Тонка“ и „Райко Даскалов“ във връзка с изпълнението на проекта „Реконструкция и рехабилитация на пешеходна среда и изграждане на зони за обществен отдих“.
Той е на стойност 24.3 млн. лева и е осъществяван с финансовата подкрепа на Оперативна програма „Региони в растеж“ 2014-2020г., съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския фонд за регионално развитие. Дейностите по тези две улици, свързващи центъра на Русе с Кея, вече са завършени съгласно приетия линеен график. „По време на мандата ми като министър на регионалното развитие и благоустройство имах честта пряко да участвам в проекти, които превърнаха Русе в крайдунавската перла на България.
Работата по активното развитие на града и осезаемото подобряване качеството на живот на жителите му не трябва да спира, а напротив”, добави Павлова. Тя разгледа основната пешеходна улица в Русе – „Александровска“, а впоследствие се увери и в качеството на завършилата реконструкция на бул. „Придунавски“, част от проект „Интегрирана система за градски транспорт на гр. Русе – 2 етап“. Заедно с народния представител от ГЕРБ – Русе и областен координатор на партията в Русенска област Пламен Нунев, Павлова разговаря със зам. – кмета на Община Русе д-р Страхил Карапчански.
Според зам.-кмета факт е подобрената функционалност и мобилност в общината, като е даден приоритет на велосипедните и пешеходни алеи.
Осигурява се опазване на околната среда чрез намаляване на вредните емисии и шумово замърсяване. Не на последно място д-р Карапчански открои по – голямата безопасност в транспорта на тази част от град Русе. Срокът за изпълнение на проекта „Интегрирана система за градски транспорт на град Русе – етап 2“ е 48 месеца, считано от 05.01.2017 г., а на „Реконструкция и рехабилитация на пешеходна среда и изграждане на зони за обществен отдих“ – 30 месеца, считано от 12.12.2016 г.