Привърженици на Закона за горите: Срещу нас има дискриминация

share

Бизнесът е закъсал, светът вече е друг и англичани, ирландци идват и купуват апартаменти у нас. Това заяви пред БТВ Филип Цанов от Сдружение „Природа за хората и регионите“.

Целият поминък е свързан с природата. Ските са един шанс за работа и промените в Закона за горите дават възможност районите да се замогнат. Местната власт и главният архитект на общината подписват разрешенията за строеж, тъй като хората им хареса да имат пари и да си продават местата. В момента българите не могат нито да гледа тютюн, нито да гледат животни, цял живот е градил една къща и ако не може да работи в страната си, ще ходи да живее на Запад в общежитията с негрите за 800 евро на месец, каза Цанов.
Никой не може да забрани някой да кара ски – това е дискриминация. 70 000 българи са отишли да карат ски в Австрия, защото не могат да го правят у нас, твърди Цанов.

Драгалевският лифт е пуснат на 5 март 1953г в деня на смъртта на Сталин и още работи. Всичко си има предел и трябва да се построят нови лифтове. Едва 0,68% от Витоша се използва за ски, останалото остава гора и поляни. В момента се осъществява тотален контрол за спазване на всички изисквания при строежите в горите, съгласни сме ако се даде разрешение за отсичане на 500 дървета и бъдат отсечени 501 да има солени глоби, казва шефът на Сдружение „Природа за хората и регионите“.

Въпреки това Цанов не отрича, че има нужда от защитени територии – в момента 34% от територията на страната са в Натура. Законът за горите по никакъв начин не застрашава природата, категоричен е Цанов. Той отрече утре поддръжниците на промените в Закона за горите да блокират кръстовища.

Водещи новини

Още новини