Индийската фирма Грекзит страда от гръцката криза

share

В последно време терминът грекзит се използва непрекъснато, когато става дума за Гърция. Той беше измислен през 2012 г. от икономиста на Ситигруп Уилям Буитър и означава буквално гръцко излизане или излизане на Гърция от еврозоната. Единственият проблем е, че от 2011 г. Грекзит е името на индийска компания, пише в. "Фигаро".

В последно време компанията на Нитеш Нанди придоби голяма популярност покрай името Грекзит. Много често при търсене в гугъл се прави връзка между компанията и гръцката криза, въпреки че такава изобщо няма. Индийската компания Грекзит работи в областта на информационните технологии. Тя предлага на клиентите си възможности за опростяване на използването на имейлите между колегите на работното им място. Името й е съчетание от английската дума it /среден род единствено число/ и латинската дума grex /означаваща стадо/. Парадоксално името на компанията означава де факто сплотяване на колектива, докато днес Грекзит се използва като понятие, означаващо разцепление на колектива на еврозоната.
Според Нитеш Нанди неговата фирма се казва Грекзит, защото целта на предлаганите от нея услуги е да обедини хората на работните им места. Сега създателят на фирмата обмисля преименуване, защото понятието Грекзит има негативен смисъл.

Миналата година компания, създала приложение за плащане през телефона, се преименува от Изида на Софткард, защото на английски името Изида /ISIS/ съвпада със съкращението на Ислямска държава в Ирак и Леванта, която днес е просто Ислямска държава.

Водещи новини

Още новини