Днешното решение на НС да се остави КТБ в ръцете на БНБ и да се върви към обявяване на несъстоятелност, не беше правилно. Не биваше и полиция да нахлува там. Правилният път е за спасяване на банката. В нашето общество е интересен фактът, че могат да ти откраднат едни пари и ти да седиш и ще гледаш, как се прави това. Това каза икономистът проф. Чавдар Николов в предаването "Още от деня" по БНТ.
Той беше категоричен, че е ужасяващо безсилието на институциите у нас.
Аз съм на различно мнение. Винаги съм смятал, че в случая трябваше да се постъпи както в медицината - да се изреже болното място. Тази банка в сегашната ситуация беше нежизненоспособна. Всяко наливане на пари в нея щеше да е като наливане на вода в пясъка. Ако се видят размерите на капитала в банката, нарастващ лавинообразно трябваше да бъде разчетен по-рано. Това е породено от чувството на безнаказаност от страна на собственика на КТБ, но и регулатора. Любомир Весов, бивш изп. директор на КТБ
Според бившият директор на КТБ трябва да се проследят паричните потоци. Аферата Мейдоф, съпоставена с КТБ е като детско забавление. 20 дни след обявяването в несъстоятелност на банката вложителите ще могат да си получат парите.