VR (Virtual Reality) филмите напоследък стават все по-популярни, благодарение на появата на все повече шлемове за виртуална реалност, както и устройства за заснемане на такова съдържание. Facebook, Microsoft, Google, Samsung и Nokia са само част от компаниите, които имат интерес към този иновативен сегмент, пише nauka.offnews.bg.
По всеобщо мнение обаче това, което ще доведе до реален тласък на VR пазара, е съдържанието. А каква по-добра възможност от партньорството между британския естественик и автор на научнопопулярни предавания Дейвид Атънбъроу и Музея по естествена история в страната, които са създали съвместен VR филм за Големия бариерен риф.
Продукцията предоставя 360 – градусова картина на коралите, рибите и хилядите други обитатели на този тихоокеански регион, включително и гигантски 120 – годишен комплекс от корали. Големият бариерен риф е най-големият коралов риф в света и е обект на множество изследвания както на биологичното му разнообразие, така и насочени към прогнозиране на бъдещите промени в климата на планетата.
Филмът може да бъде гледан с очилата за виртуална реалност Samsung Gear VR. Той беше представен в рамките на изложба в британския Музей по естествена история. Според мнозина, именно образователното и научнопопулярно съдържание може да се окаже сред първите двигатели за развитие на виртуалната реалност, поради големия потенциал на тази технология да обогатява впечатленията на учениците и да пресъздава пред тях картини от дивата природа, космическото пространство или исторически събития.
Големият бариерен риф вече е във виртуалния свят (видео)
- 07.12.2017 | 18:16
- 2565