Фармацевтичният съюз още не е подписал анекс за удължаване на срока на договора на аптеките с НЗОК

1
© Булфото (архив)

Българският фармацевтичен съюз /БФС/ все още не е подписал анекс за удължаване на срока на договора на аптеките с НЗОК, съобщиха от съсловната организация. Настоящият договор изтича тази неделя.

Все още фармацевтите изпълняват електронни предписания на пациенти с COVID-19 без адекватно възнаграждение за поетия професионален риск, припомниха от съсловната организация. В зависимост от решението на Надзорния съвет на предстоящо заседание Управителният съвет на БФС ще обсъди с регионалните колегии участието си в преговорния процес.

На 26 октомври пред президента Румен Радев беше поет ясен ангажимент предварително предложените от БФС мерки за подобряване на достъпа на пациентите до фармацевтични грижи да бъдат приведени в действие, припомнят от БФС.

На днешна среща с членове на Надзорния съвет на НЗОК фармацевтите са очаквали финализиране на поетите ангажименти в писмен вид. Решението на проблемите е било отложено от Надзорния съвет чрез позоваване на процедура, въпреки изтичането на сроковете по подготвянето на бюджетната рамка за следващата година, допълват от БФС.

Последвайте канала на

Константин Тодоров
1

Водещи новини