Ваксиниран с Pfizer започна да повръща, припадна и почина

19 април 2021 21:20

Ваксиниран с Pfizer започна да повръща, припадна и почина
© gettyimages
16466 2

Възрастен пациент почина в Естония след ваксинация с ваксината на Pfizer/BioNtech.

Всичко по темата:
Епидемията коронавирус (COVID-19) 23490

Лекарите в болницата, където мъжът е бил ваксиниран, не потвърждават връзка между смъртта и препарата, но признават, че нежеланите реакции може да са влошили състоянието му.

Министър Ангелов оповести решението за ваксинацията с АстраЗенека в България

Възрастният мъж започва да се поти и повръща, а след това умира от инфаркт. В нощта след ваксинацията пациентът е започнал да изпитва нарушение на вкусовата чувствителност, трудно преглъщане, изпотяване. На втория ден е започнал да повръща, кръвното му паднало и на третия ден припаднал, пише Блиц.

В болницата пациентът е диагностициран с инфаркт, което е довело до внезапната му смърт, заявяват медицински представители.

Отбелязва се, че именно дехидратацията вследствие на изпотяване и повръщане, както и спада на кръвното налягане може да „допринесе за сърдечна недостатъчност и поява на инфаркт“.

Всичко по темата:
Епидемията коронавирус (COVID-19) 23490

Повече за Коронавирус

corona
Novini.bg
16466 2

Свързани новини

Свързани видеа

Коментари 2

Добави коментар

2021.04.20 | 03:10

2
Паунова пусна лайномета

2021.04.19 | 22:42

1
Какво се случи в понеделник

Добави коментар

Водещи новини