Д-р Валентин Димитров отново ще е директор на "Пирогов"

5
© Булфото

Директорът на "Пирогов" д-р Валентин Димитров спечели конкурса за ръководния пост в спешната болница и ще я управлява за срок от още три години.

Валентин Димитров беше освободен от предишния здравен министър Христо Хинков след поредица от скандали и протести от страната на Фондация "Даная".

Заповедта за уволнението му беше отменена от служебния здравен министър д-р Галя Кондева два дни, след като служебното правителство започна работа.

Това става ясно от информация за приключилата процедура, публикувана на сайта на здравното министерство, предава БТВ.

Д-р Димитров беше единственият кандидат, допуснат до третия, финален етап на конкурса – интервю. Другият кандидат за поста беше ортопедът д-р Атанас Андреев.

Последвайте канала на

Виолета Симеонова
5

Свързани новини

Водещи новини