"Засега причините защо националният символ на Руската федерация е бил свален от сградата не се съобщават", добави изралеската медия мигнюз.
За свалено руско знаме от сградата на Областната управа в окупирания от силите на Москва украински черноморски град Херсон съобщи потребителят на "Туитър" Иван Антипенко, който публикува и видеото.
Във връзка с напредването на армията на Украйна агресорите призоваха жителите на града да го напуснат.
Както вече екипът на novini.bg писа, тази нощ градът пристанището в Южна Украйна бе обстреляно от въоръжените сили на Киев, които започнаха офанзива в района преди време.
Окупаторите също евакуираха много поставени от тях чиновници и колаборационисти.
Херсон бе завзет от руските сили и подкрепяните от Москва отцепници на 2 март. В града имаше протести срещу окупаторите.