Русия разкри кои страни най-често атакуват инфраструктурата ѝ в нета

1
© Getty images (архив)

"Киберпространството се превърна в арена на борба между геополитически опоненти. Нашата страна е обект на постоянни хакерски атаки. През миналата година ние регистрирахме повече от 120 000 нападения срещу важна за нас инфраструктура в световната мрежа. По-голяма част от атаките са дошли от САЩ, Германия и Нидерландия", каза още Патрушев.

Над 120 000 хакерски атаки бяха извършени срещу важни обекти на нашата инфраструктура в интернет, това каза секретарят на Съвета за сигурността Руската федерация Николай Патрушев на форум, посветен на сигурността в Москва, предаде РИА Новости.

По думите му най-честите мишени на хакерските нападения са били страниците на държавни институции, на предприятия от военно промишления комплекс и висши учебни заведения.

Последвайте канала на

Валери Зайцев
1

Водещи новини