Доналд Тръмп поиска да депортира членове на венецуелска престъпна банда в Салвадор

202
Доналд Тръмп поиска да депортира членове на венецуелска престъпна банда в Салвадор
© Getty images (архив)

"Трен де Арагуа" е държана отговорна за покачване на нивото на престъпност в Северна, Централна и Южна Америка.

Президентът на САЩ Доналд Тръмп поиска да постигне сделка със Салвадор за депортирането на членове на венецуелската престъпна банда "Трен де Арагуа" в централноамериканската страна, предаде "Блумбърг нюз".

Доналд Тръмп каза по-рано този месец, че правителството му ще премахне всички членове на "Трен де Арагуа" от територията на САЩ.

Държавният секретар на САЩ Марко Рубио планира да посети Панама и четири други страни в Централна Америка през идните дни, като това ще бъде първото му пътуване зад граница в качеството му на държавен секретар.

През юли миналата година американското финансово министерство определи бандата като транснационална престъпна организация заради дейностите ѝ, включващи трафик на хора, насилие по полов признак, пране на пари и трафик на наркотици.

"Блумбърг нюз", цитирана от БТА, съобщи вчера, че депортациите на членове на престъпната банда ще бъдат част от разговорите между американските представители и Салвадор в рамките на обиколката на Рубио.

Последвайте канала на

Валери Зайцев
202

Свързани новини

Доналд Тръмп поиска да депортира членове на венецуелска престъпна банда в Салвадор | Новини.бг