"Хийтроу" предупреди за отмяната на още полети през това лято

5
© Pixabay

Ръководството на "Хийтроу" (Heathrow) предупреди, че ще помоли авиокомпаниите да отменят още полети, които са планирани през това лято от и до лондонското летище, предаде ДПА.

Близо 6 милиона пътници са преминали през "Хийтроу" през юни, информира Ройтерс. Ръководството на летището се извини за "неприемливото ниво на обслужване" през последните седмици.

По време на пандемията от коронавирус пътуващите рязко намаляха, което доведе до ограничаване на броя на полетите и до съкращения на персонал.

През последните седмици там са ежедневие огромните опашки от пътници поради забавяне в обслужването. Те имат и други проблеми, сред които и с обработката и превоза на багажа.

Сега търсенето се увеличава, но летищата и авиокомпаниите не успяват да поемат целия пътникопоток заради недостиг на кадри.

"Ще анализираме промените, които авиокомпаниите са направили в своите полетни разписания за това лято в отговор на изискването от страна на правителството. Ако се наложи, ще поискаме от тях да направят още промени", заяви главният изпълнителен директор на "Хийтроу" Джон Холанд-Кей.

Летищният оператор не смята, че досегашното ограничаване на полетите ще помогне съществено за облекчаване на проблемите, с които се сблъскват на най-голямото летище във Великобритания.

Последвайте канала на

Виолета Симеонова
5

Водещи новини