Германски съд: Забраняват се протестите срещу COVID ограничения в Берлин

3
© Getty Images/Guliver (архив)

Върховният административен съд на Берлин-Бранденбург потвърди забраната за провеждане в германската столица на две големи демонстрации срещу коронавирусните ограничения, планирани за почивните дни, съобщи снощи ДПА.

В момента в Германия е в сила локдаун, но не така строг като през зимата.

Медиите обикновено свързват участници от това движение с представители на десни формации.

Освен това се очаква в протестите да се включат противници на карантинните мерки от движението "Кверденкен" ("Алтернативно мислене").

Предполага се, че във всяка от тях ще участват по около 16 000 души, предаде БТА.

Съдът мотивира решението си с протичането на досегашни протестни акции, по време на които не са спазвани ограничителните мерки.

То редовно организира митинги на ковид-дисиденти, които са срещу ограниченията, ваксинирането и не приемат опасността от заразата.

Училищата и детските градини работят, в някои провинции музеите и галериите са отворени. Много региони пристъпват към отслабване на ограничителните мерки.

Често такива демонстрации са съпроводени със сблъсъци с полицията и с безредици.

Протестни акции под надслов "За мир, свобода и основни права на гражданите" трябва да има в Берлин днес и утре.

Последвайте канала на

Радина Лазарова
3