)
"Нямам нищо против да платя за брошури, но се чувствам обиден да искат от мен да платя буквално за избърсването на дупето на момченцето на министър-председателя", е казал донорът, според изданието.
Британският премиер Борис Джонсън ще трябва да дава обяснения на допълнителни твърдения във връзка с разноските по ремонта на неговия апартамент и по грижите за малкия му син, предаде Ройтерс. Външният министър Доминик Рааб отхвърли тези твърдения "неоснователни клюки".
В. "Сънди таймс" написа днес, че общата стойност на работата по апартамента е била около 200 000 лири и че една от фактурите е била осребрена директно от донор на Консервативната партия - облага, която би трябвало да бъде декларирана пред данъчните власти. Вестникът съобщи също, че от дарител на консерваторите е било поискано да плати за бавачка за малкия син на Джонсън - Уилфред.
Външният министър Доминик Рааб отказа да отговори направо кой е платил за тази работа и каза, че "няма представа" дали е било поискано от донор да покрие разходите по гледането на детето на премиера. Относно втория въпрос Рааб каза пред телевизия Скай, че "това е пример за празни приказки". Според него Джонсън е бил пределно ясен за разходите по обзавеждането на апартамента си.
Джонсън многократно устоя на гафове, кризи, свързани с Брекзит, и разкрития за негова извънбрачна връзка, но сега информациите, той и годеницата му Кари Саймъндс са харчили разточително, за да обновят жилището си с помощта на ползван от кралски особи дизайнер, предизвика възмущение.
След като през 2016 г. беше един от лидерите на кампанията за напускане на Европейския съюз, сега Джонсън се бори с лавина от твърдения за парите, които е похарчил за лични нужди, и за начина, по който управлява основния си екип в британското правителство, който според опонентите му показва, че той е неспособен да върши работа на този пост.
В навечерието на местни избори идния четвъртък в по-голямата част от Великобритания, някои допитвания показват, че рейтингът на премиера е намалял. На неговата партия предстоят и парламентарни междинни избори в Хартълпул, Северна Англия, където опозиционната Лейбъристка партия печели от десетилетия.
Джонсън многократно заяви, че е платил сам за преобзавеждането на апартамента си на Даунинг стрийт, но Избирателната комисия казва, че има основания за подозрения за нарушения при финансирането на ремонта.
Последвайте канала на