В Лондон скандираха "Не на Борис, Да на Европа"

1
© Getty Images/Guliver (архив)

9

Проевропейски протестиращи излязоха на улиците на Лондон с голяма надуваема кукла-балон с лика на Борис Джонсън, преди Консервативната партия да обяви резултатите от избора на нов лидер, който ще наследи премиерката Тереза Мей, предадоха Ройтерс и ДПА.

Куклата е облечена с тениска, на която беше отпечатан автобус с думите "350 милиона лири", напомняйки за изявленията на Борис Джонсън преди референдума за Брекзита.

Куклата с лика на Борис Джонсън "може да изглежда лека закачка, но носи сериозно послание", заяви Том Бруфато, един от организаторите на протеста.

Очаква се Консервативната партия да обяви резултата от изборите на нов лидер във вторник. Джонсън е смятан за фаворит, след като обеща да изведе Великобритания от ЕС на 31 октомври, със или без споразумение.

Протестът беше организиран под мотото "Не на Борис, Да на Европа", организиран от проевропейската организация "Шествие за промяна".

Той твърдеше, че Великобритания ще си спести 350 милиона лири седмично, ако гласоподавателите изберат да напуснат ЕС - средства, които след това може да бъдат инвестирани в здравната система. След референдума Джонсън се отрече от това твърдение.

Последвайте канала на

БТА
1

Водещи новини