)
„В момента не виждам председателя на ЕК като правилния човек за тази работа“, заяви Заоралек. „Не искам да казвам на никого да подава оставка, но някой в ЕС трябва да се замисли за напускане, защото брекзит е отговорност, която някой трябва да поеме“, добави той. „Бих желал да си представя Европейската комисия, водена от благороден човек, на който може да се има доверие в ситуации, когато може да загубил ръка и крак, който да бе казал на британците да стоят“, добави министърът.
Чешкият външен министър Лубомир Заоралек заяви днес, че председателят на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер се е провалил със спирането на британското излизане от Европейския съюз и следователно трябва да подаде оставка, предаде AFP.
Според Заоралек Юнкер не е единственият, който трябва да бъде обвиняван за брекзит, защото „проблемите на европейските елити са дори по-големи“.
Последвайте канала на