Аятолах Али Хаменей заплаши Израел с унищожение за нахлуването в Сирия

  • 17 декември 2024 13:23

  • 1513
  • 2
Аятолах Али Хаменей заплаши Израел с унищожение за нахлуването в Сирия
© Getty Images, архив

Израел ще претърпи съкрушително поражение поради нахлуването в Сирия, ислямските съпротивителни сили ще продължат да се бият. Това заяви върховният водач на Иран аятолах Али Хаменей на среща с ирански жени, предава ТАСС, цитирана от "Фокус".

"Възползвайки се от събитията в Сирия, САЩ, ционисткият режим Израел и някои от техните съюзници продължават да извършват престъпления и се опитват да представят [смяната на властта в Дамаск] като край на съпротивата. Това е сериозна грешка. Ивицата Газа и Ливан продължават борбата. Израел нахлу на сирийска земя, за да обгради и унищожи силите на [ливанската шиитска организация] Хизбула, но Израел е този, който ще бъде унищожен“, уверен е иранският лидер.

Върховният лидер на Иран: Случващото се в Сирия е планирано от Израел и САЩ

На 8 декември израелските военни поеха контрола над сирийската страна на планинската верига Хермон в Голанските възвишения, без да срещнат съпротива. Както заяви премиерът на еврейската държава - Бенямин Нетаняху, споразумението за разделяне на силите със Сирия, подписано през 1974 г., стана невалидно, тъй като след смяната на властта в Дамаск сирийските войски напуснаха района. Израелските военновъздушни сили продължават да атакуват военни цели в Сирия.

На 10-ти декември израелският министър на отбраната Израел Кац заяви, че военноморските сили на страната му на практика са унищожили военния флот на Арабската република. На 12 декември пресслужбата на армията съобщи, че израелските военновъздушни сили по време на серия от масирани удари по Сирия са ликвидирали над 90% от идентифицираните запаси от ракети земя-въздух.

Първи коментар на Башар Асад, след като режимът му в Сирия бе свален от бунтовници

В края на ноември въоръжени опозиционни групи предприеха мащабна офанзива срещу позициите на сирийската армия. На 8 декември те влязоха в Дамаск, Башар Асад подаде оставка като президент на Сирия и напусна страната. На 10 декември Мохамед ал Башир, който оглавяваше така нареченото правителство на спасението в провинция Идлиб, обяви назначаването си за ръководител на сирийския кабинет за преходния период, който ще продължи до 1 март 2025 г.

Последвайте канала на

Теодора Павлова
1513 2

Свързани новини

Коментари 2

Добави коментар
erotis

2024.12.17 | 13:28

2
❤️Ту­­­к мо­­­жете д­­­а събл­­­ечете ед­­­но мом­­­иче и д­­­а я ви­­­дите го­­­ла) Мо­­­ля, оце­­­нете г­­­о ➤ Ja.cat/sexbg

2024.12.17 | 13:26

1
Увeличете пeниca си с поне 11 см, получете твърда epeкция и накарайте приятелката си да свъpши поне пет пъти подpед: гаpантиран ефект, доказан с научни изследвания. Ето тази статия➤➤➤ come.ac/titan

Добави коментар

Водещи новини