-
25 август 2022 07:38
- 328
- 0

Обилни дъждове предизвикват внезапни наводнения и хаос в големи части от Пакистан от средата на юни, като в резултат от тях са загинали 903 души и около 50 000 са останали без подслон, предаде Асошиейтед прес, позовавайки се на пакистанската агенция за борба с бедствия на страната.
Хиляди души, чиито домове са били отнесени, сега живеят в палатки, отдалечени на километри от наводнените им села и градове, след като са били спасени от войници, местни служители на агенцията за борба с бедствията и доброволци. Националната агенция за борба с бедствията вчера съобщи, че 126 души са загинали в следствие на наводнения през последните 48 часа и повечето от жертвите са жени и деца.
Премиерът Шахбаз Шариф, който в момента е в чужбина, отправи апел, в който призова филантропи да помогнат на районите, засегнати от наводненията в Пакистан. Шариф е на посещение в Катар, където той ще се опита да осигури финансова помощ, заеми и чуждестранни инвестиции за своята изпитваща недостиг на средства страна. Неговото правителство обеща да компенсира хората, които са загубили домовете си в следствие на наводненията.
Шери Рехман, пакистанската министърка на климатичните промени, каза, че местните власти не могат да се справят сами и призова световната общественост да помогне в своя публикация в "Туитър".
Свързани новини
,fit(968:545))
Изместиха дербито между ЦСКА - София и Левски
,fit(968:545))
Силвия Радойска: Дано много хора дойдат да ни подкрепят
,fit(968:545))
Ботев (Пд) отнесе солена парична глоба, Тракийското дерби без публика
)
Григор Димитров отново не можа да преодолее Зверев
,fit(968:545))
Без сериозни промени в състава на България за мачовете с Литва и Албания
,fit(968:545))
Вратарят на Етър впечатли на "Герена"
Коментари 0
ДобавиДобави коментар
Водещи новини

Борис Бонев: Номинацията на Хекимян е знак, че всеки в ГЕРБ е пионка в ръцете на Борисов
25 септември 202317:48

Антон Хекимян към избирателите: Заставам до вас и съм готов отново да се боря за вашето доверие
25 септември 202315:44

Демерджиев за предстоящия местен вот: Следете активността в махалите
25 септември 202317:58

Митрофанова заплаши България заради казуса с Руската църква
25 септември 202317:45

Държавата е готова да съдейства за възстановяване на богослуженията в Руската църква
25 септември 202316:56

Близнаците от Цалапица с официално обвинение, отиват на съд
25 септември 202317:04

Арестуваха българка в Италия, подпалвала магазини, за да избегне плащане на касата
25 септември 202316:36

Украйна: При ударите в Севастопол бе убит началникът на Черноморския флот
25 септември 202317:23

Бивш охранител на Путин: Избягва да лети със самолет от страх да не го свалят
25 септември 202316:04