Египет разположи танкове по границата си с Либия

6
© Getty (архив)

Десетки танкове на египетската армия са били разположени по границата с Либия.

Фатах ас Сиси

Халифа Хафтар

Бойната техника е били изпратена по заповед на президента и върховен главнокомандващ в Кайро Фатах ас Сиси, това съобщи израелската редакция на нюзру.

В Либия от години се е възцарило двувластие. В столицата Триполи се е установило признатото от международната общност Правителство на националното съгласие (ПНС). Срещу него се е опълчил базираният в източната част на размирната африканска страна фелдмаршал Халифа Хафтар и командваната от него Либийска национална армия (ЛНА).

Според нюзру Хафтар е приел предложението на Кайро.

Цитираната медия допълни, че наскоро ас Сиси е предложил инициатива за регулиране на конфликта. Проектът на египетския държавен глава е предвиждал изтегляне на всички чужди военни от Либия, както и съставяне на временно правителство с равен брой представители на двете враждуващи страни.

Причините за дислокацията на въоръжените поздразделения в западната част на Египет все още не е била съобщена.

Последвайте канала на

Валери Зайцев
6

Водещи новини