Лука Дукич първенец на международното състезание по функционален фитнес в Пловдив

• 23 септември 2019 12:53

• 476
  • 0
© Марица

Сръбският състезател Лука Дукич е тазгодишният победител в международното състезание по функционален фитнес и кросфит „Plovdiv Throwdown”, което се проведе на 21 и 22 септември на площад „Централен“ в града. Той спечели титлата "Атлет на атлетите", парична награда и още куп изненади от спонсорите на събитието. Второто място в надпреварата беше взето от Радослав Иванов, а трети стана Ставри Ставрев.

Безпогрешната оценка за представянето на кандидатите, изправили се един срещу друг, беше дадена на екип от сертифицирани съдии, сред които главен арбитър Петър Джамбазов.

Ветераните от дивизията 35+, които мериха сили за първите места бяха десет. След трите рунда от по 300 метра гребане, девет клека със 70 кг, три набирания на халки и десет скока на 76 см кутия, първи стана Димитър Иванов, втори - Христо Бързаков, а трети - Герасим Борисов.

В дивизията на тийнейджърите до 20-годишна възраст мериха сили общо петима. При тях победител стана Мартин Крайтмър, втори бе Игит Айрал, а трети - Атанас Пеев.

При любителите за финала се състезаваха шестима, като тук победител е Асен Иванов. След него на второ и трето място се наредиха съответно Страхинджа Маркович и Самуил Иванов.

При жените надпреварата също не беше лека. Осем момичета от дивизията на любителките се бориха за трите първи места във финалното състезание, което включваше гребане, клякане с 40-килограмова щанга, десет скока над 40 см кутия и три набирания с докосвания на гърдите до лоста.

В крайна сметка за втора поредна година първото място отиде при Мария Ивезич. На второ място остана Мария Бързакова, а на трето остана Людеви Пасо.

От групата на професионалистките победителка стана Мария Найденова. Втората позиция остана за Елина Пашаланова, а Тамара Тримбетас бе трета.