Ако правителството падне, няма да е заради Република Северна Македония.
Според Момчил Дойчев в страната има две външни политики - една на премиера и на Генчовска. Той бе категоричен, че България трябва да има силна позиция по отношение на премахването на руската зависимост от енергетиката.
Това каза за предаването "Офанзива" NOVA NEWS съпредседателят на Атлантическия съвет Момчил Дойчев. "Според мен има по-голяма вероятност правителството да не падне, вместо да падне", добави той.
Дойчев определи като позитивно Френското предложение за РСМ и каза, че неговите възможности трябва да се използват максимално. „Трябва България да формулира много ясно тези основни точки и те да бъдат представени на бъдещите преговори с посредничеството на Франция,” допълни съпредседателят на Атлантическия съвет.
)