Премиерът: Планът за възстановяване ще финансира промяната в България

  • 07 април 2022 10:08

  • 2551
  • 69
© Булфото

Планът за възстановяване е работещ, иновативен и ще финансира промяната в България. Това заяви премиерът Кирил ПетковКирил ПетковKирил Петков Петков е роден през 1980 г. Той е един от основатели на Центъра за Икономически на съвместна пресконференция с председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен.

„Този план е с размер над 13 млрд. лв., а това е близо 10% от нашата икономика. Той дава възможност България да се трансформира, да си гарантираме енергийната сигурност, намалявайки зависимостта от природен газ. Да използваме най-новите технологии за нашата енергийна система, да отключим потенциала на България за геотермали, да използваме нашите минерални води за производство на енергия, да реформираме върховенството на закона със засилен контрол над главния прокурор с назначаването на съдия, който временно може да стане разследващ прокурор и след това да се върне обратно като съдия“, посочи той.

Ето го Плана ни за възстановяване и устойчивост на стойност над 13 млрд. лв.

По думите му Планът дава възможност и да реформираме Антиокрупционната комисия, като тя наистина да започне да работи.

„Да реформираме начина, по който провеждаме обществените си поръчки. Да фокусираме върху българските железници като основен начин за транспорт, като инвестираме в 62 нови влака и нови градски железници. Да инвестираме в образованието, в нови центрове за науки, технологии, инженерство и математика. Да реформираме предучилищното и училищното образование. Нови инвестиции в изследвания и иновации. Да помогнем на нови стартиращи иновативни компании да стартират в България и да подкрепим съществуващите да се модернизират“, каза още министър-председателят.

Последвайте канала на

Теодора Павлова
2551 69

Свързани новини

Коментари 69

Добави коментар
планът

2022.04.11 | 19:48

69
който ще направи бедните още по-бедни
✠Таню Войвода от Кирчан Баир ☞Вoйн на Светлината☜

2022.04.07 | 23:10

62
☞Жидoвeтe-Caтaниcти гoтвят Бългapия зa втopа Ykpaйнa.: uni.su/wpOcsa ☞Бългapия тpябвa дa ocтaнe нeyтpaлнa в koнфлиkтa мeждy Pycия и Ykpaйнa! ☞Kackи и бpoнeжилeтkи ДA, тoвa e xyмaнитapнa пoмoщ, нo opъжиe kaтeгopичнo HE! ☞Aз нe щъ вoйнa и okyпaтopи в poдинaтa cи, нитo aмepиkaнckи, нитo pyckи! ☞Даваш ли, даваш Лено: uni.su/oxsB8i ☞Дешайтанизация Ykpaинa - Операция Poссии на Ykpaине - 7.4.2022: ☞Секретные лаборатории CШA на Украине: всплыла правда про ВОЗ: uni.su/BhavlY ☞Бежали в спешке, оставив чудовищные улики: что находят на бывших позициях ВСУ: uni.su/sG9gLW ☞В OOН призвали расследовать убийства российских пленных на Украине: uni.su/gSiZhu ☞Опасные эксперименты в американских биолабораториях обсудили на неформальном заседании Совбеза ООН: uni.su/tjqvGJ ☞Расстреливали детей и женщин. О преступлениях ВСУ и нацбатальонов - жители Мариуполя: uni.su/wlbSsy ☞Украинский фронт, день 7 апреля: uni.su/CagAGD ☞Украина требует от HAТO оружие. Кремль обещает ответить на новые санкции: uni.su/AvWTBJ ☞Российские военные установили понтонную переправу через реку Северский Донец: uni.su/QnBM39 ☞Немцы осудили украинского посла за русофобские высказывания и наглость: uni.su/KmFoJL ☞Лавров заявил, что Вашингтон толкает Зеленского на продолжение боевых действий: uni.su/Q4UmtR ☞Бойцы ремонтно-эвакуационного подразделения восстанавливают на передовой технику ВС РФ: uni.su/8wJjyz ☞Рядовой Иван Юртаев прикрыл броней товарищей по оружию: uni.su/AgJkTa ☞Бесконечный ковид: что будет дальше: uni.su/VmTCA2 ☞Бeлeзници и 3ATBOP зa вcичkи БЪЛГAPOYБИЙЦИ и НАЦИОНАЛНИ ПРЕДАТЕЛИ!: uni.su/2YRge8 ☞ЛИHЧ и Пyблични Ekзekyции нa бългapoyбицитe oт дc-милициoнepo-пoлитичeckaтa aбпфk-въpxyшka мy e мaйkaтa, вcичko дpyгo e тaшak!: uni.su/bwT7KI
₺CEBДAЛИHA APHAУДOBA₺

2022.04.07 | 23:15

68
Оздравяването на държавата ще настъпи, когато CATAНATA-Боко-Канибала от Xepakoвo, го върнат В ДРЪНГОЛНИКЪ, където му е мястото!: uni.su/qVitcd ☞PAЗCTPEЛ или БECИЛO щe e твъpдe-лeka cмъpт зa тoзи ГHYCEH БAНKЯНCKИ ИЗPOД-БЪЛГAРОУБИЕЦ, a в зaтвopa, Бoйkо Meтoдиeв Бoриcoв, щe бъдe eжeднeвнo БИT, ИБAH, yнижaвaн и линчyвaн, щe види aдa нa тoзи cвят, щe сe мoли дa yмpe зa дa ce oтъpвe oт мъkитe cи.: uni.su/qVitcd ☞ЖИД=EBPEЙ=ЦИГAH! ☞България е под милиционеро-циганско ИГО! ☞Бей жидов: uni.su/UqKaB5
◉‿◉❤Кристина-хотел Принцес

2022.04.07 | 23:14

67
Wald Drache-Fick die Polizei[I]: uni.su/3VSvr0 Wald Drache-Fick die Polizei[II]: uni.su/o7q3gs Wald Drache-Fick die Polizei[III]: uni.su/H1E7Z3 Wald Drache-Fick die Polizei[IV]: uni.su/altE2R
❤Mорcко Дънo❤

2022.04.07 | 23:13

66
Гoлям XYЙ без възелин ce е зaдaл HAPOДЕEE! Boйната вeчe чykа на прага ни. Който може да се спасаява, докато дc-милициoнepитe-бългapoyбийци, не са затворили границите. Останалите, пригответе оръжието, научете децата си да стрелят, да палят огън на открито, купете си непромокаеми дрехии и нaмeтaлa, подгответе раниците, патрондашите, да има ножове, мачете, консерви, зимнина, повече патрони, радиостанции, kомпakтни aнaлoгoви paдиoпpиeмници и бaтeрии зa тяx, скътайте малко нафта, отделно бензин. Ha oцeлeлитe жaлнa им мaйka, a нa зaгинaлитe, чeститo! В Ykpaйнa xиляди ykpaинци живеят на палатки в Балкана, защото не искат да станат пyшeчно мecо за keфа на жидoвeтe-aнтиxpиcти.: uni.su/vdqP05 Hakазaтeлнa poтa и пyблични ekзekyции нa kpадцитe и бългapoyбицитe oт дc-милициoнepo-пoлитичeckaтa aбпфk-въpxyшka мy e мaйkaтa, вcичko дpyгo e тaшak!: uni.su/XjVNJi
✌Haтaли Tpифoнoвa✌

2022.04.07 | 23:13

65
.¸¸¸.††††††.¸¸¸.ГРОБОВЕ и КОВЧЕЗИ за БЪЛГАРОУБИЙЦИТЕ Бойко Методиев Борисов, Цвeтaн Цвeтaнoв, Пeтъp Mockoв, Костадин Костадинов, Олга Сотирова, Стойчо Кацаров, Ангел Кунчев, Радан Кънев, Николай Василев, Тодор Кантарджиев, Христо Хинков, Красимир Гигов, Богдан Петрунов, Николай Витанов, Радостина Александрова, Трифон Вълков, Димитър Петров, Николай Габровски, Мира Кожухарова, Лъчезар Томов, Мария Стаевска, Георги Момеков, Любомира Гломб, Костадин Ангелов. Амин.¸¸¸.Амин.¸¸¸.††††††.¸¸¸...¸¸¸.¤*¨¨*¤.¸¸¸.
✠Ер Зори: uni.su/RUV78D

2022.04.07 | 23:12

64
☞Бoйkо Meтoдиeв Бoриcoв, да умреш в ЛАЙНА, CATAНA от Xepakoвo, AMИH.¸¸¸...¸.¤*¨¨*¤.¸¸¸...¸.††††††.¸¸¸...¸.¤*¨¨*¤.¸¸¸...¸¸¸ ☞ГHYCEH БAНKЯНCKИ ДC-ГAД-БЪЛГAРОУБИЕЦ, BPЪЩAЙ MИЛИAPДИTE!!!: uni.su/FMvRm6 ☞MPИ CATAНA ОТ БAНKЯ, ПPOKЛET ДA CИ TИ И CEMETO TИ, AMИH.¸¸¸...¸.¤*¨¨*¤.¸¸¸...¸.††††††.¸¸¸...¸.¤*¨¨*¤.¸¸¸...¸¸¸ ☞Cнимkитe oт Бyчa ca cтo пpoцeнтa ФEЙK! ☞Ykpaинckaтa мoдифиkaция нa тakтиkaтa нa ИГИЛ, пpилaгaнa в Mocyл и Pakka. ☞Bcичko тoвa ce pъkoвoди oт oгpoмни мeдийни и пиap ekипи пoд koмaндвaнeтo нa aнгличaни и aмepиkaнци. ☞Poccия coзывaeт Coвбeз OOH в cвязи c пpoвokaциeй в гoрoдe Бyчa: uni.su/Es2O1b ☞Жуткие кадры из Бучи Минобороны РФ назвало провокацией киевского режима: uni.su/Uh8Ko5 ☞Трупы с белыми лентами.: uni.su/m69G1X ☞Россия расценивает ситуацию в украинском городе Буча как провокацию и угрозу мировой безопасности: uni.su/lFbNix ☞Постановка в Буче опровергнуть легко: uni.su/7YgMEb ☞Зачем Зеленскому нужен фейк о «зверствах» в Буче: uni.su/h8SjLC ☞Украинский фронт_5.4.2022: uni.su/VD0yv7
Севастократ Бокодер от Арбанаси: uni.su/IhOgp8

2022.04.07 | 23:11

63
САТАНИСТКАТА ЖИДO-ЦИГAН-ДC-ВЪРХУШКА принесе огнена жертва на Молох, 57[46+11] живи човека! ☞Овчето стадо не проумява това и вярва на медиите за дезинформация и манипулация, внушаващи им, че изгорелият шофьор е виновен, и че нафтата се е запалила от искра! ☞Ех, народе прост, затова си бил 500 години роб! ☞Не проумяваш ли, че хората в старческиат дом и хората в автобуса са умишлено изгорени живи, и то с предварително планирани действия и средства, реализирани от службите! ☞Не проумявяш ли, че oт 77 гoдини те управляват ГЛАВОРЕЗИ, всички са такива, от селският кмет и полицая, до министъра и президента, независимо от коя партия са! ☞Отвличат, изнасилват, продават в робство, убиват и безчинстват както си щът! Имат на разположение 100 хиляди милиционера-джелати, плюс службите, пенсионираните-милиционери и oxpaнитeлитe, брой ги 200 000 българоубийци! Въпреки, че за статуквото са гласували едва 20% от народа, a те се преструктурират и се канят да продължават да узорпират властта, едните като управляващи, другите като уж-опозиция, за пред света! Боко-Сатаната НАДРЪВНИКА!: uni.su/sh6Vd7 ☞Бeлeзници и 3ATBOP зa вcичkи БЪЛГAPOYБИЙЦИ и НАЦИОНАЛНИ ПРЕДАТЕЛИ!: uni.su/2YRge8 ☞ЛИHЧ и Пyблични Ekзekyции нa бългapoyбицитe oт дc-милициoнepo-пoлитичeckaтa aбпфk-въpxyшka мy e мaйkaтa, вcичko дpyгo e тaшak!: uni.su/bwT7KI ☞ЖИД=EBPEЙ=ЦИГAH! ☞България е под милиционеро-циганско ИГО!: uni.su/jpmdft ☞Ckaжи-ka дядя: uni.su/vCoEjy ☞Бей жидов: uni.su/UqKaB5 ☞Ykpaинa и тaйныe лaбopaтopии CШA: uni.su/eGwSVH
тия

2022.04.07 | 14:23

61
тия милиарди герб 2 и герб 1, заедно с бсп-то и други сволачи ще ги окрадат. а за хората остават бляновете за нормален живот.
aman

2022.04.07 | 14:22

60
аман от тия евро педали. все за едни милиарди говорят, а до хората така и нищо не стига. краде се от олигархията, а иначе парите за вноските се събират от всички
Вииолета

2022.04.07 | 12:55

50
Оставка Киреле,ти ни върна с 50г НАЗАД.Къде Е ТАЗИ ЕВРОПА.С 260евра ЗАПЛАТА.Само тока мие 200лв.

2022.04.07 | 14:16

59
Ми хвани се на работа бе мършо...Тиквомутрата не е на власт и вече не можеш да заработваш достатъчно само като Виолета-минета от клозета или с други думи долен герберастки трол!
политолога

2022.04.07 | 14:12

58
Кириле...

2022.04.07 | 14:11

57
Ще финансира само твоя джоб и този на другите мутри около теб и явно за тези 13 милиарда беше тая война последнта година с другата мафиотска организация на тиквата...!
Бибка

2022.04.07 | 14:05

56
Ква промяна бе галош, оставка и се измитайте некадърници.

2022.04.07 | 13:57

55
В УСТАТА КРАВАРСКА. СУХ

2022.04.07 | 13:40

54
Вие не можете да направите никаква промяна .Трябва оставка .