Министър Маринов се срещна с шефа на ФБР

2
© Булфото (архив)

"Установили сме редовен обмен на информация, в това число в борбата с международния тероризъм и продължаваме съвместната си работа", заяви директорът на ФБР.

Между правоохранителните органи на България и ФБР е установено стратегическо партньорство, което имаме готовност да развиваме и задълбочаваме, бяха единодушни в оценката си министър Младен Маринов и директорът на ФБР Кристофър Рей.

В този контекст министър Маринов изрази надежда за продължаване на обучението и техническата помощ за укрепването на капацитета на ГДБОП за борба с киберпрестъпността. Той отправи покана към Кристофър Рей за участие в откриването на предстоящата през септември т.г. в София конференция на випускниците на ФБР. Тогава България ще бъде домакин на годишната среща на Европейската секция на Асоциацията на завършилите Академията на ФБР (FBINAA).

Двамата обсъдиха продължаване на оперативното взаимодействие по конкретни случаи, както и съвместната работа по противодействие на киберпрестъпността. Те оцениха като забележителни постигнатите резултати.

Официалната програма на визитата в САЩ започна със среща във ФБР, информираха от пресцентъра на МВР

Последвайте канала на

Десислава Станева
2

Водещи новини