)
По инициатива на министър-председателя Гълъб Донев в Министерския съвет ще се състои Ден на отворените врати.
Гостите ще могат да разгледат и постоянната изложба с част от подаръците, които през годините българските премиери са получавали от чуждестранните си гости.
Предстоящият Ден на отворените врати в Министерския съвет се провежда като продължение на Седмицата за открито управление, част от глобалната инициатива „Партньорство за открито управление“, подкрепена от 75 държави по света.
Тази събота, 13 май, от 10 ч. до 16 ч. правителствената сграда ще бъде отворена за гражданите, които желаят да я посетят, съобщиха от правителствената информационна служба.
Опознавателната обиколка ще започне от централния вход на Министерския съвет и ще включва знакови места в сградата като представителната Гранитна зала и залата, в която се провеждат заседанията на правителството.
Последвайте канала на